Do Vánoc zbývá

Můj stromeček.cz - Prémiová kvalita od jedničky na trhu Odkud pochází tradice vánočního stromečku?

Odkud pochází tradice vánočního stromečku?

Odkud pochází tradice vánočního stromečku?

Bez vánočního stromečku si dnes Vánoce nedokážeme představit nejen doma, ale také na veřejnosti, v obchodních výlohách, hotelech, nemocnicích a podobně. Jaký je ale původ tohoto zvyku? Proč ho každý rok s takovou pečlivostí a láskou zdobíme na tak krátký čas?

Legenda o jehličnanu

Podle jedné legendy vděčíme vzniku tradice vánočního stromečku opatu Kolumbánovi z Luxeuilu a Bobba, který žil v Irsku v 6. století.  Byl misionářem a jeho činnost jej zavedla do Bretaně a Burgundska, kde v té době obyvatelstvo bylo pohanské. Kolumbán, aby jim přiblížil svátek narození Krista, ozdobil v ten den zápalenými pochodněmi do tvaru kříže starobylý jehličnan, který byl pohany uctíván o každém zimním slunovratu. Oheň přilákal mnoho lidí a Kolumbán k nim pronesl kázání o narození Ježíška. To je jedna z verzí, jak vznikl krásný zvyk zdobení vánočního stromečku.

První český stromeček

První vánoční stromeček v česku se objevil až v roce 1812, postavil jej pro své přátele ředitel Stavovského divadla Jan Karel Leibich. Do českých rodin se však tento vánoční zvyk dostal až o další desítky let později. Stromeček se tehdy zdobil papírovými ozdobami, ovocem a perníčky. Stromeček se stal samozřejmostí teprve až v první polovině 20. století. Z přírodních ozdob se stávaly ozdoby skleněné, později z umělé hmoty a elektrické.

Dnes už je stromeček neodmyslitelnou součástí Vánoc. Vyberte si z naší široké nabídky umělých stromečků, a vytvořte si doma s borovicí, jedlí nebo smrkem, pravou sváteční atmosféru!

NOVINKY NA EMAIL

O slevách a výprodejích informujeme e-mailem.
Pro odběratele připravujeme také různé výhody.

Zadáním emailové adresy a stisknutím tlačítka OK souhlasíte, aby společnost All4Customer, s.r.o. zpracovávala Vaší e-mailovou adresu za účelem zasílání nabídky produktů a služeb. Další informace ke zpracování, včetně možnosti odvolání souhlasu, naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Staň se fanouškem

SLEDUJTE NÁS